Samsung S5 ve Xperia Z2 Karşılaştırması

Sony-Xperia-Z2-vs-Samsung-Galaxy-S5

Arkadaşlar bugün kü Nezoo.Net konuğu iki telefon. Bunlardan birisi Samsung'un amirallerinden S5 modeli, diğeri ise Sony'nin yeni gözdesi Z2. Piyasada adlarından çokça söz ettiren bu iki telefonda esasında kalite olarak birbirini fazla aratmasada her birinin teknolojik olarak birbirinden üstün olan yanları var.

Öyle ki Samsung S5'in 128 Gb'a kadar olan genişletilebilir hafıza kapasitesi Sony'de şuan için 64 Gb'a kadar . Bunun yanı sıra Samsung'un S5'i kasa özelliği olarak Sony Xperia Z2'yi az da olsa geride bırakmış durumda. İncelediğimiz iki telefonun da işlemicisi Snapdragon 801 Quad-core , yani bu da şu anlamı taşıyorki elinize almak istediğiniz bu iki ürün de işlemci olarak en son teknolojiyi kullanıyor.

 

Sony Xperia Z2'nin 3GB'lık önbellek hafızası(Ram)'na karşılık Samsung biraz geri kalmış durumda ve 2GB'lık önbellek hafızası(Ram) ile takip eder konumda. Bu da Samsung S5'in biraz hız problemi çekme olasılığını göz önüne getirmiyor değil.

Kamera özelliklerini karşılaştırdığımızda ise Sony'nin Xperia Z2'sinin yine önde olduğunu söylemek isteriz. Sony Xperia Z2'nin 20.7mp'lik kamerası bir hayli iddialı. Bunu 16mp ile takip eden Samsung işini garintiye alıyor gibi görünüyor. Ayrıca her iki akıllı telefonunda 4K video çekimi yaptığını da söyleyebiliriz.

Her iki telefonunda da flash desteği bulunmuyor. Flash desteği kullanan kullanıcıların dezavantaj olarak görebilecekleri bir durum sözkonusu olabilir.

Fiyat olarak baktığımızda ise Samsung S5'in 1999TL olduğunu, Sony Xperia Z2'nin ise 2050 TL civarında seyir ettiğini gözlemledik.

 

Önceki Yazı:İphone Şars Süremi Nasıl Uzatırım
Sonraki Yazı:İphone 6 Görüntüleri
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...